Škola u prirodi – izleti za vrtiće i škole
Ovce, koze, kokoši, pilići, zečevi, patke, race, pure, svinje i konji su pravi mali zoološki vrt za edukaciju djece. Mnoga djeca ovamo dolaze u sklopu terenske nastave iz programa osnovnih škola. Po prvi puta u ruci drže pile, glade kozlića ili konja. Posebna je atrakcija hranjenje konja šećernim kockama iz dlana.Organiziramo školu u prirodi i radionice, te na taj način djeca u praksi uče kako saditi različite biljne kulture, kako ih raspoznati i uzgojiti.
Redoviti posjetitelji su učenici osnovnih škola iz Primorsko Goranske i Karlovačke županije, te karlovačkih vrtića. Poslije ručka djeca se zabavljaju na igralicama postavljenim u dvorištu.
Slijedi edukacija o kukuruzu, pšenici i isprobavanje sto godina starih poljoprivrednih strojeva. Upoznavanje sa povrtnim kulturama organizirano je u vrtu. Od kopanja rupa do postavljanja “flanaca” i zalijevanja, djeca sve ovo rade sa posebnom pažnjom i koncentracijom.
Škola u prirodi je puno više od običnog izleta jer smo osmislili program s puno sadržaja, raznih iznenađenja, otkrivanja, uzbuđenja – jednom riječju nešto što će se pamtiti, ostati u lijepoj uspomeni i prepričavati još dugo, dugo.
Uvjerite se !
Izleti, rođendani, zabave…
Konji, koze i male domaće životinje su pravi mali zoološki vrt za edukaciju djece. Od vlasnika mogu naučiti kako hraniti životinje i kako se brinuti o njima...
Zašto Gliboki Brod ?
Za lingviste je zanimljiva činjenica da je Gliboki brod posljednje kajkavsko selo na južnoj obali Kupe, dok je Kamensko prvo čakavsko, a Popović brdo najzapadnije štokavsko naselje.
Izletište je dobilo ime po nekadašnjem imenu našeg sela gdje se toponim Gliboki Brod odnosio na tada administrativno združena naselja koja su se 1948. godine rascijepila na današnja dva sela: Brežani i Brođani.